Zwierzyniec – miasteczko z innego wymiaru

Zwierzyniec to mała miejscowość, zlokalizowana w województwie lubelskim. Malownicze krajobrazy, nieodłącznie kojarzące się z tym miejscem są zasługą wieloletniej historii osady, związanej z rodziną Zamoyskich, którzy zapoczątkowali jej rozwój przez budowę letniej rezydencji. Okolica zdeterminowana jest przez lasy, jeziora, a nawet Roztoczański Park Narodowy. Wszystko to sprawia, że Zwierzyniec stał się popularnym kierunkiem podróży dla osób ceniących sobie ciszę i spokój. Nie zabraknie tu okazji do wypoczynku, połączonego z zażywaniem kąpieli, sportami wodnymi i zwiedzaniem.

Baza noclegowa zapewnia miejsca dla setek turystów, którzy mają okazję wybierać kwatery spośród malowniczo położonych hoteli i ośrodków. Wiele z nich sąsiaduje z przepływająca tędy rzeką Wieprzą oraz licznymi zabudowaniami, które zachowały swój oryginalny charakter sprzed wieków. Warto tu wymienić przede wszystkim zabytkowy układ wodno-pałacowy, który niedawno przeszedł renowację. Dziś cieszy podróżnych piękną oprawą, bliskością natury i wyjątkową architekturą. Takie miejsca szczególnie sprzyjają spacerom i uprawianiu nordic walkingu. W trakcie pobytu nie możemy sobie odmówić wizyty w obiektach sakralnych, które w Zwierzyńcu są nie tylko urokliwe, ale i niosą ze sobą ogromną wartość historyczną. Zwłaszcza kościół św. Jana Nepomucena z XVIII wieku, który usytuowany jest na wyspie. Takie położenie zapewnia stałe poruszenie wśród podróżnych, a fakt, że znajduje się niemal w centrum miasteczka sprawia, że dbałość o jego kondycję leży w interesie gminy. Nie zapominajmy także o cmentarzach z XIX i XX wieku oraz browarze. Ten ostatni obiekt, mimo burzliwej historii, która niemal go zrujnowała, do dziś prężnie funkcjonuje jako wytwórnia coraz bardziej znanego i lubianego piwa Perła.

Wyjazd do Zwierzyńca to wyjątkowa okazja do oderwania się od problemów i zwolnienia tempa. Chwile przepełnione magiczną atmosferą tej miejscowości z pewnością na długo zapadną w naszej pamięci. Dla lubiących sport nie zabraknie okazji do spływów kajakowych, jazdy konnej czy momentów spędzonych na grze w golfa. Wszystko to nadaje kameralnego wydźwięku, który docenią koneserzy natury. Dodatkowo znajdziemy tutaj tanie i kameralne noclegi (sprawdź: Meteor), bo Zwierzyniec to miejsce z duszą, o czym dowiemy się już po kilku minutach spędzonych w tym miasteczku. Małe kamieniczki, przytulne kawiarenki dodatkowo wzmacniają ten efekt, dzięki czemu przez chwilę możemy poczuć się jak w innym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>