Wiele mówi się o tym, ze miłość w sieci to okropna rzecz, bo przecież rozmowy przez komunikatory nie dają tego samego, co spotkania twarzą w twarz. Istnieją jednak pary, które nie mają większego wyboru, bo jakiś wyjazd lub inna sytuacja sprawiła, że nie mogą spotykać się regularnie. Nie jest tak, że każdy jest w takiej sytuacji, bo zmusiło go życie. Niektórzy zupełnie świadomi decydują się na związek przez Internet.

Nawet nie potkawszy wcześniej tej osoby, planują ślub, dzieci i całe życie. Dziwne, prawda? Ale nie są to odosobnione przypadki. Coraz więcej osób poznaje się za pośrednictwem portali randkowych, jak również różnych portali społecznościowych. Szukamy miłości nie tylko w sowim kraju, ale również poza jego granicami. Dlaczego? Bo poszukiwania na miejscu nie dały efektu, wciąż jesteśmy samotni i nieszczęśliwi. Dlatego lądujemy na zagranicznych portalach randkowych lub zaczynamy rozmowę z osobami z drugiego końca Polski. Czasem taka relacja wcale się nie rozwija, ale coraz częściej ludzie łączą się w pary na odległość. Nigdy się nie spotkali, tylko rozmawiali za pomocą komunikatora, a jednak stanowią parę. Dla niektórych wyda się to dziwne, bo jak można kogoś pokochać nie potkawszy go nigdy wcześniej. Jednak zrozumieją to tylko te osoby, które doświadczyły takich uczuć.

Oczywiście wciąż będzie to problematyczne, ale statystyki dowodzą, że wiele par, które poznały się w Internecie, są ze sobą. Nie na zasadzie ciągłych rozmów na odległość, ale po latach się spotkały, wzięły ślub i mają dzieci. Takie przypadki dowodzą, że w rzeczywistości portale randkowe mają racje bytu, że warto z nic korzystać i znalezienie miłości w takim miejscu w rzeczywistości jest możliwe, a nie nierealne, jakby się mogło wydawać wielu osobom, które wciąż sceptycznie podchodzą do tego typu serwisów towarzyskich.