Międzywodzie – przepięknie nad morzem

Jeśli marzysz o udanych wakacjach, w czasie których odpoczniesz od hałasu, codziennego zamieszania, zabiegania, załatwiania ważnych spraw, pracy i wszystkich innych rzeczy, które wpływają na to, że czujesz się zestresowany – zdecydowanie powinieneś pomyśleć nad udaniem się do Międzywodzia. Ta urocza miejscowość nadmorska położona jest na przepięknej wyspie Wolin, bogatej w piękne, niezapomniane krajobrazy. Atrakcją samą w sobie jest to, że możemy tutaj spędzić nasz urlop nie na lądzie, a na wyspie!

Choć mieszka tu niewiele mieszkańców poza sezonem, to w najgorętszym urlopowym okresie dokładają oni wszelkich starań, żeby było Ci dobrze i wygodnie – baza noclegowa jest tu bardzo dobrze rozbudowana, zdolna pomieścić wielu turystów, którzy przyjeżdżają tu samotnie, z przyjaciółmi czy z rodziną, w każdym wieku. Atrakcyjne noclegi w Międzywodziu () cenią sobie nie tylko polscy turyści, ale także i niemieccy – być może po części dlatego, że miejscowość ta należała do końca drugiej wojny światowej do Niemiec.

Największą atrakcją Międzywodzia i całej wyspy Wolin jest Woliński Park Narodowy. Tylko te okolice mogą poszczycić się najwyższymi klifami nad Bałtykiem – osiągającymi wysokość nawet 93 metrów, a z tej perspektywy widok na świat przedstawia się całkowicie inaczej. Park też jest siedliskiem wielu rzadkich gatunków ptaków, w tym między innymi orła bielika. Podobno całkowita liczba różnorodnych gatunków ptaków tu żyjących wynosi około 230. Warto zabrać ze sobą lornetkę, by nie przegapić tak nadzwyczajnej okazji do ich obserwowania. Innych atrakcji nie brakuje w całym regionie.

Kiedy znudzi nam się urlop na wyspie, w szybki sposób możemy przenieść się na stały ląd i korzystać z innych atrakcji. W odległości zaledwie 6 kilometrów znajduje się miejscowość Dziwnów, w której możemy skorzystać z interesujących rejsów statkiem po Bałtyku, jest tu też Nadmorski Park Miniatur i Kolejek. W całej okolicy nie brak dogodnych szlaków pieszych i rowerowych, którymi warto podążać, by cieszyć się w pełni pięknem przyrody i możliwością pełnego, udanego wypoczynku.

Ponadto, warto również wiedzieć o tym, że Międzywodzie przez długi czas spełniało wszelkie wymogi, by w tym miejscu mogła być prowadzona działalność uzdrowiskowa. Wciąż powietrze jest tutaj bardzo czyste, a woda i plaża aż zachęcające do kąpieli. Międzywodzie serdecznie zaprasza zwłaszcza w sezonie letnim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>