Kępa Ostrowska

Wielu z nas planując urlop, ogranicza się tylko do zwiedzania zabytków. A to dość duży błąd. Mimo że architektura jest godna uwagi, nie możemy tylko jej poświęcać czasu. W takiej sytuacji ominie nas wiele ciekawych rzeczy jak sztuka czy natura. Zdziwieni? Owszem, natura również potrafi być piękna. Bardzo często dzieła stworzone przez człowieka, nie mogą umywać się do tego, co powstało bez jego pomocy. Mowa tutaj o pięknych lasach czy górach. Różnorodność terenu, którą możemy tam doświadczyć, jest zniewalająca. Nikt kto był na południowych krańcach naszej ojczyzny, na pewno nie będzie się z tym osądem spierał. A nawet znajdzie wiele innych argumentów, które go poprą. Jednak aby móc się na temat wypowiadać, trzeba zobaczyć to na własne oczy. Żadne, nawet najpiękniejsze zdjęcia nie oddadzą prawdziwej urody, nie tylko gór, ale i nizin czy wyżyn. Naszą uwagę skupimy dzisiaj jednak w odrębnej lokalizacji. Nasze oczy skierujemy na północną Polskę, a mianowicie w stronę pasa nadbrzeżnego naszej ojczyzny. Znajduje się tam wiele ciekawych miejsc, które aż proszą się o to, aby je odwiedzić. Jest ich jednak tak wiele, że niemożliwe jest to, aby w tym tekście przyjrzeć się im wszystkim. Dlatego właśnie dzisiejszy wpis będzie poświęcony jednemu takiemu miejscu.

Ostrowo i Kępa Ostrowska (https://pl.wikipedia.org/wiki/K%C4%99pa_Ostrowska) bo to ona jest obiektem naszych rozważań, znajduje się w samym sąsiedztwie Morza Bałtyckiego. Znajduję się ona w gminie Władysławowo, na pobrzeżu Kaszubskim. Formacja ta należy do wydm morenowych, które w naturalny sposób porosły okoliczną roślinnością. Co ciekawe to właśnie dzięki florze, cały czas ona istnieje. Bez drzew wiatr po prostu rozdmuchałby ją na wszystkie krańce świata. Dość ciekawym jej aspektem jest to, że graniczy ona z pradoliną Czarnej Wody, która w dzisiejszych czasach jest niczym więcej jak bagnem. Według badań naukowych, dzięki wysokiej wilgotności tego terenu piasek jest zbity. Co za tym idzie jest on niepodatny na większość działań inwazyjnych. Oczywiście wybierając się nad morze, musimy zadbać o noclegu (). Najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie czegoś w okolicznym Ostrowie, które graniczą z tą kępą morenową. Znajdziemy na terenie tego miasteczka wiele domów wczasowych i pensjonatów, w których bez problemu uda nam się coś wynająć. Nie musimy martwić się również oferowanym standardem, ponieważ nie odbiega on w żadnym stopniu od reszty kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>