Co ciekawego znajdziemy w Sianożętach?

Sianożęty to niewielkie letnisko, położone bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim. Leży zaledwie 1 km od Ustronia Morskiego i 10 km od bardzo popularnego Kołobrzegu {Strona}. W Sianożętach nawet w szczycie sezonu znajdziemy na plaży swoje miejsce osamotnienia. Linia brzegowa w tej miejscowości wynosi ponad 1400 m. Obszar Sianożęt został objęty ochroną Koszalińskiego Pasu Nadmorskiego.

Sianożęty w głównej mierze tworzy zabudowa ośrodków wypoczynkowych oraz domków letniskowych położnych tuż przy plaży. Miejsce idealne do wypoczynku rodzin z dziećmi. Brak tu ruchliwej trasy i zakładów przemysłowych. Miejscowość ma wybitnie letniskowy charakter. Nieliczni mieszkańcy zajmują się głównie świadczeniem usług turystycznych. W miejscowości znajdują się zaledwie 3 sklepy gastronomiczne. Dla turystów przygotowana jest zróżnicowana pod względem cenowym baza noclegowa {Meteor}. Oferowane są noclegi już od 20 złotych na polach namiotowych i campingowych. Do wyboru są również liczne domki z doskonałym zapleczem rekreacyjnym. W Sianożętach mamy też spory wybór punktów gastronomicznych. Choć nie znajdziemy tu restauracji kuszących kuchnią wszystkich stron świata, to apetyt powinny zaspokoić smażalnie ryb oraz stołówki z tanim jedzeniem. Istnieje opcja wykupienia posiłków abonamentowych.
Chętni mogą wybrać się na dalsze wycieczki i odwiedzić znane kurorty jak chociażby Kołobrzeg, czy Świnoujście. Warto zajrzeć także na chwilę do Międzywodzia {Blog}.

W Sianożętach świetnie odnajdą się również wędkarze. Jeśli do tej pory ograniczali się wyłącznie do połowów ryb w akwenach słodkowodnych, w Sianożętach mają okazję do uprawiania wędkarstwa morskiego. Na daleki połów ryb na otwartym morzu można wybrać się jachtem. Taką atrakcję oferują okoliczne ośrodki wczasowe. Co niektórzy właściciele gospodarstw agroturystycznych kuszą rejsem zwykłą łódką po wzburzonych falach Bałtyku. Dla amatorów wędkarstwa to jedyna taka szansa na złapanie imponujących okazów ryb. W Sianożętach znajduje się bowiem przystań rybacka, skąd codziennie wypływają kutry i jachty.

W Sianożętach odbywa się ponadto cykliczna impreza Piknik Rodzinny. Dla turystów jak również mieszkańców przygotowane są liczne atrakcje: konkursy, zawody oraz gry. Odbywają się też koncerty muzyczne. Co roku Piknik Rodzinny ma inną formułę i nowe nadzwyczajne atrakcje. Sianożęty to doskonałe miejsce na spędzenie sielskich i przyjemnych wakacji. Na przeszkodzie nie będą stały tłumy turystów ani jarmarczne budki z pamiątkami. Cisza, spokój i świergot ptaków pozwolą naładować baterie na cały rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>